Utakmice nokaut faze u FIFA-i 2022

Osmina finala igrala se od 3. do 7. prosinca.Pobjednici skupine A Nizozemska postigli su golove preko Memphisa Depaya, Daleya Blinda i Denzela Dumfriesa kada su porazili Sjedinjene Države 3-1, a Haji Wright je zabio za Sjedinjene Države.Messi je postigao svoj treći pogodak na turniru zajedno s Juliánom Álvarezom i donio Argentini prednost od dva gola nad Australijom, a unatoč autogolu Enza Fernándeza nakon udarca Craiga Goodwina, Argentina je pobijedila 2-1.Pogodak Oliviera Girouda i gol Mbappéa omogućili su Francuskoj pobjedu nad Poljskom od 3-1, a Robert Lewandowski postigao je jedini pogodak za Poljsku iz jedanaesterca.Engleska je pobijedila Senegal 3-0, a golove su postigli Jordan Henderson, Harry Kane i Bukayo Saka.Daizen Maeda je zabio za Japan protiv Hrvatske u prvom poluvremenu prije nego što je Ivan Perišić izjednačio u drugom.Nijedna momčad nije uspjela pronaći pobjednika, a Hrvatska je pobijedila Japan 3-1 u sudačkoj nadoknadi.Vinícius Júnior, Neymar, Richarlison i Lucas Paquetá zabili su za Brazil, ali je Južnokoreanac Paik Seung-ho udarcem iz voleja smanjio zaostatak na 4-1.Utakmica između Maroka i Španjolske završila je neodlučeno nakon 90 minuta, čime je utakmica otišla u produžetke.Nijedna momčad nije mogla postići gol u produžecima;Maroko je dobio utakmicu 3-0 na jedanaesterce.Hat-trick Gonçala Ramosa doveo je Portugal do pobjede nad Švicarskom 6-1, uz golove Portugalaca Pepea, Raphaëla Guerreira i Rafaela Leãoa te Švicarca Manuela Akanjija.

Četvrtfinale je odigrano 9. i 10. prosinca.Hrvatska i Brazil završili su 0-0 nakon 90 minuta i otišli su u produžetke.Neymar je zabio za Brazil u 15. minuti sudačke nadoknade.Hrvatska je ipak izjednačila preko Brune Petkovića u drugom produžetku.Nakon izjednačenog susreta, natjecanje je odlučilo izvođenje jedanaesteraca, a Hrvatska je pobijedila u raspucavanju s 4–2.Nahuel Molina i Messi zabili su za Argentinu da bi Wout Weghorst izjednačio s dva pogotka malo prije kraja utakmice.Utakmica je otišla u produžetke, a zatim u penale, gdje je Argentina slavila 4-3.Maroko je svladao Portugal s 1-0, a strijelac je bio Youssef En-Nesyri na kraju prvog poluvremena.Maroko je postao prva afrička i prva arapska nacija koja je stigla do polufinala natjecanja.Unatoč tome što je Harry Kane postigao jedanaesterac za Englesku, to nije bilo dovoljno da se pobijedi Francuska, koja je pobijedila 2-1 golovima Auréliena Tchouaménija i Oliviera Girouda, poslavši ih u drugo uzastopno polufinale Svjetskog prvenstva.

Dođite i dizajnirajte vlastiti kišobran za podršku timu!

Vrijeme objave: 13. prosinca 2022